Liis Kängsepp • 23. september 2003 kell 8:17

1. märtsist tõusevad Tallinnas bussipiletite hinnad

Märtsist tõusevad Tallinnas ühistranspordi piletihinnad, kuna kehtima hakkab süsteem, kus linna kodanikud saavad ID-kaardi alusel teistest odavamalt sõida.

Kuu-ja perioodikaartide hinnad kerkivad linlastele 5 kuni 10 protsenti. Mittetallinlastele kuni 40 protsenti.

'Kuna üksikpiletite hinnad ei muutu siis mujalt Tallinnasse tulnud inimestele ühissõidukite kasutamine kallimaks ei lähe,' lisas abilinnapea Vitsut. Uued hinnad hakkavad kehtima alates 1. märtsist 2004.

Tallinna Linnavalitsus kohustas Transpordi- ja Keskkonnaametit välja töötama 'tallinlase kaardi' kasutamise põhimõtted ühistranspordis. Praeguseks on riigihange edukalt lõppenud. Tallinna Transpordi-ja Keskkonnaameti linnatranspordi osakonna juhataja Eero Aarniste sõnul oli parim AS EMT, AS Eesti Ühispank ja AS Sertifitseerimiskeskus ühispakkumine.

'Riigihanke 'Tallinna ühistranspordi elektroonilise tasukogumis-süsteemi väljatöötamine, juurutamine ja opereerimine' eesmärgiks oligi võimaldada rahvastikuregistris Tallinna elanikuna registreerunud linlasel saada ühissõidukites hinnasoodustust kasutades selleks ID-kaarti,' ütles abilinnapea Toomas Vitsut.

Ühistranspordi elektrooniline tasukogumissüsteem võimaldab sooritada Tallinna ühtsesse piletisüsteemi kuuluvatel ühistranspordiliinidel elektrooniliste sõidu- ja ühiskaartide ehk e-sõidukaartide ostu kasutades selleks olemasolevat panga ja mobiiloperaatorite võrku või sularaha.

Hetkel kuum