Ülo Toomsalu • 30. oktoober 2003 kell 5:58

PM: Opositsioon vastustab tulumaksu vähendamist

Riigikogu opositsioon ründab riigieelarvele tehtud parandusettepanekute kaudu võimuliidu kava vähendada tulumaksu 26-lt 24 protsendile.

Kui Keskerakond ja Mõõdukad nõuavad tulumaksu endisele tasemele jätmist, siis Isamaaliit teeb ettepaneku 2-protsendine maksualandus 2005. aastani edasi lükata, kirjutab Postimees.

Keskerakond leiab, et maksuvähendus piirab avalike teenuste kättesaadavust ja ka kvaliteeti. Seetõttu on Keskerakonna muudatusettepanekute rahaallikaks tulumaksu suurem laekumine, mis eeldab tulumaksumäära jäämist praegusele ehk 26 protsendi tasemele.

Keskerakonna infojuht Evelyn Sepp väitis, et enamik tagasihoidliku sissetulekuga inimestest ei võida maksumäära alandamisest sisuliselt midagi, kuid peavad suu puhtaks pühkima riigi abist. «Äris võiks sellist riigipoolset tegevust kvalifitseerida tahtliku pankroti tekitamisena,» ütles Sepp.

Isamaaliit leiab, et tulumaksu alandamine ei ole koalitsiooni poolt läbi mõeldud, ja näeb reaalset ohtu järgmise aasta riigieelarve tasakaalule ning prioriteetsete valdkondade rahastamisele.

Ka Mõõdukad näevad oma ligi miljard krooni nõudvas 27 parandusettepanekus katteallikana tulumaksu alandamise kavast loobumist.

Hetkel kuum