5. november 2003 kell 7:06

Börsikommentaar: Europohmell hakkab läbi saama

Nagu arvata võis, toimus pärast 14. septembri euroreferendumit europohmell ehk aktsiahindade korrektsioon. On näha märke, et nüüd hakkab see läbi saama.

Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsia hind lõpetas eile pärast heade kolmanda kvartali majandustulemuste avaldamist 72,91 kroonil ehk pea rekordtasemel. Rekordilise sulgemishinnaga flirdib viimastel päevadel ka Saku õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsia.

Aasta lõpp hakkab lähenema ja sellega seoses hakkavad aktsiate hindade kujunemisel määrama uued jõuvahekorrad. Tarbijatega seotud tegevusvaldkondade (kaubandus, toiduainetetööstus) jaoks on aastalõpp väga suure tähtsusega. Uus aasta toob endaga kaasa osaliselt uute teise sambaga liitunute pensionifondide raha ning alates maist nende välisfondide raha, kellel on peal piirangud väljaspool investeerimiseks väljaspool Euroopa Liitu.

Samas on Eesti üha enam sisenemas nn küpse majanduse staadiumi, millele viitas eile Eesti Telekomi juhatuse esimees Jaan Männik. See tähendab, et orgaanilise kiire kasvu periood on läbi ja kasumi teenimiseks tuleb hakata otsima uusi võimalusi.

Hetkel kuum