Gea Velthut-Sokka • 6. november 2003 kell 12:46

Leivo allkirjastab ELi välispiiride kaitse ühisavalduse

Eesti, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia ja Ungari siseministrid kirjutavad reedel Poolas alla ühisavaldusele.

Avaldusega sätestakse riikidevaheline koostöö tulevase Euroopa Liidu välispiiri kaitsmisel ja tugevdamisel.

Poola initsiatiivil ette valmistatud ühisavalduse ajendiks on vajadus kaitsta tulevast Euroopa Liidu välispiiri läbi koostöö tõhustamise. Ühisavaldusega võtavad siseministrid vastutuse tulevase Schengeni ruumi kaitsmiseks vajalike tegevuste ning tulevase välispiiri Schengeni nõuetega vastavusse viimise eest, kirjutas Eesti Päevaleht Online.

Siseminister Margus Leivo sõnul väljendab allkirjastatav ühisavaldus tulevaste Euroopa Liidu liikmesriikide huvi ja tahet kaasa rääkida Euroopa Liidu välispiiri edasise arengu osas. 'Lisaks ühisavalduses rõhutatud koostööle piirivalve-, politsei- ja migratsiooniametite vahel on oluline ka koostöö nimetatud ametite ning tulevaste liikmesriikide välisesinduste vahel,' ütles Leivo.

Ühisavaldusega liituvate riikide koostöö eesmärgid on optimaalne Schengeni nõuete rakendamine, tulevasel Schengeni piiril teostatavate protseduuride ühtlustamine ning politsei-, piirivalve- ja migratsiooniasutuste vaheliste kontaktide loomine ja tugevdamine läbi infovahetuse ja piiriprotseduuride ühtlustamise.

Ühisavalduse allkirjastanud siseministrid hakkavad kohtuma regulaarselt, et hinnata EL-i välispiiril Schengeni nõuete rakendamise realiseerimist ning töötada välja positsioonid probleemide suhtes, mis võivad tulevase välispiiri turvalisust ohustada. Ministrid vahetavad kohtumistel tulevaste EL-i liikmesriike puudutava välispiiri ühise poliitika väljatöötamiseks vajalikku informatsiooni.

<pilt2#fotod/Inimesed/Inimesed_L/leivo1raul.jpg#600#400#Margus Leivo>

Hetkel kuum