6. november 2003 kell 22:00

Reiljan uurib Saaremaa keskkonnateenistust

Uurimise eesmärgiks on uurida välja siiavarude taastootmisega seonduvad asjaolud, kirjutas portaal saarlane.ee viitega ajalehele Meie Maa.

Ajalehe väitel on see Saaremaa keskkonnateenistuse jaoks juba teine ametkondlik järelevalve paari viimase nädala jooksul ? eelmise algatas ministeerium 22. oktoobril Äripäeva artikli ?Vilsandi looduskaitsjate küüsis ehk kuidas looduskaitsjad rahvuspargis maaäri ajasid ja laene ärastasid? põhjal.

Aluse teiseks sisejuurdluseks andis keskkonnaminister Villu Reiljanile eelmisel nädalal Meie Maas kirjeldatud juhtum, kus Saaremaale kalakasvatusest merre lastavaid siigu märgistama tulnud mereinstituudi teadurid ei leidnud eest ühtegi kala, sest kalakasvatajate sõnul oli haigus need suvel tapnud.

Keskkonnaministeerium ei andnud ühest vastust Meie Maa küsimusele, kas tagantjärele kavatsetakse kontrollida ka eelmisel aastal MTÜ Pidula poolt esitatud kalade asustamise andmeid.

?Sisejuurdluse käigus võetakse seisukoht, missuguses ulatuses ja milliseid asjaolusid on vajalik kontrollida, et välja selgitada, kas keskkonnateenistuse tegevus on olnud seaduslik ja kas ajakirjanduses esitatud andmed vastavad tõele,? selgitas ajalehele ministeeriumi pressiesindaja Marit Pukk, lisades, et MTÜ Pidula tegevuse osas võetakse seisukoht pärast juurdluse läbiviimist ja tema kohustuste seaduslikkuse kontrollimise tulemust.

?Ilma juurdluse tulemuseta pole käesoleval hetkel võimalik antud asjas hinnangut korruptsiooni osas anda,? sai Meie Maa ministeeriumilt vastuseks küsimusele, kas siiakasvatuse teenuse tellimine keskkonnateenistuse juhataja poolt oma alluva Jaan Ärmusega seotud MTÜst Pidula on korruptsioonihõnguline tegevus.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum