Ülo Toomsalu • 10. november 2003 kell 6:14

EPL: Justiitsministeerium tegi maatasa tähtsa euroeelnõu

Justiitsministeerium tegi sisuliselt maatasa sotsiaalministeeriumis ette valmistatud töölepinguseaduse eelnõu.

Seetõttu on olulise euroseaduse kinnitamine enne 1. maid äärmiselt küsitav, kirjutab Eesti Päevaleht.

Töölepinguseadus on üks neist kolmest sotsiaalseadusest, mille puudumist eelmisel nädalal avaldatud Euroopa Komisjoni raport Eestile teravalt ette heitis.

?Eelnõu sisaldab vastuolusid ning õiguslikke probleeme. Samuti on osaliselt problemaatiline eelnõu ühilduvus kehtiva õigusega,? kirjutas justiitsministeeriumi kantsler Priidu Pärna eelmisel nädalal sotsiaalministeeriumile. ?Nii eelnõus kui ka seletuskirjas sisaldub õigekirjavigu ja seletuskirjas viidatakse normidele, mida eelnõus tegelikult ei eksisteeri.?

Justiitsminister Ken-Marti Vaheri volitatud Pärna kinnitusel nõustub ministeerium eelnõu kooskõlastama vaid juhul, kui arvesse võetakse tema märkusi. Justiitsministeerium on eelnõu puudusi lahanud tervelt kuuel leheküljel, leides vigu 25 paragrahvist.

?Oleme osa justiitsministeeriumi märkusi arvestanud, osa me ei arvesta, sest paljudes asjades on juba sotsiaalpartnerid kokku leppinud,? lausus sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Sigrid Tappo. ?Toome oma põhjendused ära ning eelnõu läheb varsti valitsusse. Kõik kulgeb plaanipäraselt.?

Tappo hinnangul peaks eelnõu kevadel seaduseks saama.

Hetkel kuum