Ülo Toomsalu • 13. november 2003 kell 6:07

EPL: Ametnikud peavad iga päeva töö kohta aru andma

Mitmed riigiasutused kohustavad ametnikke täitma aruandeid, kuhu tuleb tund-tunnilt kirja panna, millega nad tööajal tegelesid.

Eesti Päevalehe andmeil tahab detailsed aruanded oma ametnikele kohustuslikuks teha ka rahandusministeerium. Tunniaruanne kujutab endast aruandevormi, milles ametnik selgitab oma otsesele ülemusele või spetsiaalselt aruannete kontrollimiseks palgatud inimesele, mida ta päeva jooksul on teinud.

Aruannet tuleb täita tunnise täpsusega, mõnes asutustes tuleb kirja panna kõik kohtumised, telefonikõned ja lahendatud probleemid.

Kohustus oma tööst aru anda on näiteks Eesti Panga, riigikontrolli, välisministeeriumi ja vähesel määral ka justiitsministeeriumi ametnikel.

Riigikontrollis saab aruande täita 15minutilise täpsusega, vähemasti iga tööpäeva lõikes tuleb kirja panna tehtud töö. Riigikontrolli direktori Peeter Lätti sõnul on aruannet tarvis ametkonna töö paremaks planeerimiseks. Lätti ei pea vajalikuks, et ametnik paneks kirja kõik telefonikõned, vestlused ja kohtumised, seepärast tuleb riigikontrolli töötajatel kirja panna vaid otseselt tööülesande täitmiseks kulunud aeg.

Esimeste ametkondade hulgas tegi tunniaruanded oma ametnikele kohustuslikuks justiitsministeerium.

Praeguseks on ministeerium pressiesindaja Kriistina Herodese sõnul ulatuslikust aruandemajandusest loobunud. Peamise põhjusena nimetas Herodes liigset ajakulu, mida aruande täitmine nõudis.

Hetkel kuum