13. november 2003 kell 8:31

Fordi reiting pügal üle ?prahi?

Reitinguagentuur Standard amp; Poor"s kärpis Ford Motori võlakirjareitingut, jättes selle vaid pügala võrra prahivõlakirjade reitingust kõrgemale.

Fordi aktsia ja võlakirjad tegid läbi eile aga kiire tõusu kuna reitinguagentuur vaigistas hirmu, et ta annab maailma suuruselt teisele autotootja reitingule negatiivse väljavaate, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

?Negatiivne väljavaade oleks Fordi ära tapnud, kuna kõikidel on antud ettevõtte võlakirju,? ütles Fifth Third Investment Advisors võlakirjaturu juht Mitchell Stapley.

?Kaua aega oodatud reitingu alandamine tasemeni BBB-, mis on kõige madalam investeerimisjärgu reiting, on antud Fordi 180 mld dollarisele (2,4 triljonit krooni) võlakoormale ning see tõstab tõenäoliselt tulevikus autogigandi laenukulusid.

Enamus Fordi <GR#US.F>võlakohustusi on firma finantsüksuse Ford Credit poolt välja lastud võlakirjad.

?Meie arvamuse kohaselt võib paari järgneva aasta jooksul Fordi finantsiline olukord muutuda mõnevõrra paremaks,? ütles reitinguagentuuri analüütik Scott Sprinzen.

?Hoolimata kõigest mis on tehtud ei lähe neil aga küllaldaselt hästi,? lisas ta.

Fordi finantsjuhi Don Leclair sõnul ei peegelda reitingu alandamine täpselt arengut, mis Ford on viimase paari aastaga tänu kulude kokkutõmbamisele ja uute mudelite turuletoomise viivitamisega, teinud.

Fordi aktsia tõusis eile New Yorgi börsil 6,1%, tasemeni 13,06 dollarini ehk kõrgeima tasemeni pärast 2002. aasta augusti.

Hetkel kuum