Silva Männik • 13. november 2003 kell 13:00

Vaata Maailma pakub jätkuvalt tasuta arvutikoolitust

Tallinnas juba üle 21 000 inimese koolitanud Vaata Maailma Sihtasutus ootab uusi arvutihuvilisi kursustele, jätkates ID-kaardi kasutamise tutvustamistega.

Vaata Maailma pakub tasuta arvutiõpet ja interneti algkoolitust linna raamatukogudes ja koolides. Koolitust on võimalik saada nii eesti kui ka vene keeles, teatas Vaata Maailma Sihtasutuse.

Vaata Maailma tutvustab kursustel ka lühidalt, kuidas kasutada ID-kaarti ning selle kasutusvõimaluste laiendamiseks on sihtasutus varustamas kõiki avalikke internetipunkte ID-kaardi lugejatega. Tallinnasse paigaldatakse 60 lugejat ligi 30 punkti.

Praegu saab linlane kasutada ID-kaarti näiteks hanza.netti sisenemiseks. Alates järgmise aasta 1. märtsist asenduvad Tallinna ühistranspordi kasutamise perioodikaardid ID-kaardil põhineva virtuaalse makse- ja kontrollisüsteemiga, paberil säilivad vaid üksikpiletid ning kallimad, mittetallinlastele mõeldud sõidukaardid.

Oktoobris sai Vaata Maailma SA koolitusprojekti eest Tallinna Aasta Koolitaja Organisatsiooni tiitli. Koolitusprojekt kestab tuleva aasta märtsini ? seega huvilistel tasuks kiirustada. Kokku on sihtasutus koolitanud Eestis ligi 80 000 inimest.

Hetkel kuum