Ülo Toomsalu • 17. november 2003 kell 6:00

EPL: Jõks nõuab Narva piiril automaksu kaotamist

Õiguskantsler Allar Jõks nõuab peaminister Juhan Partsilt otsustavat tegutsemist, et Narva võimud lõpetaksid piiri ületamisel ebaseadusliku automaksu kogumise.

Reedel Stenbocki majja saadetud kirjas märgib Jõks, et õiguskantsler on pidanud aastaid tegelema Narvas põhiseadusvastase sõidukite maksustamise probleemiga, kirjutab Eesti Päevaleht.

2000. aastast pärinevate Narva linnavalitsuse määruste järgi tuleb riigipiiri ületajatel võtta Rahu tänava parklas järjekorda ning maksta osutamata teenuse eest tasu.

?Sisuliselt reguleeritakse riigielu küsimusi ning takistatakse inimeste, kaupade ja teenuste vaba liikumist,? tõdeb Jõks. ?Probleem on omandanud ka rahvusvahelise mõõtme ? selles küsimuses on pöördutud Helsingi Eesti saatkonna poole.?

Eriti teravaks muutub olukord ühinemisel Euroopa Liiduga. Lisaks rikub praegune kord Eesti ja Vene Föderatsiooni vahel sõlmitud autoveo kokkulepet.

Õiguskantsleri väitel vajab Narva kesklinnast eemal asuva piiriületuse korraldamine selgelt riiklikke abinõusid. Probleemi lahendamine on ?taas sedavõrd takerdunud, et pean tungivalt paluma teie sekkumist?, pöördub Jõks Partsi poole.

Hetkel kuum