Ülo Toomsalu • 24. november 2003 kell 5:55

EPL: MTÜ müüb tasuta jagatavaid blankette

Pärnus registreeritud mittetulundusühing pakub 400 krooni eest müüa Euroopa Liidu struktuurifondide taotlusvorme, väites, et rahandusministeerium neid varjab.

Rahandusministeeriumi avalike suhete euroinfonõuniku Katrin Jaaksoni sõnul ei varja ministeerium midagi ning kõik valmis saanud dokumendid ja taotlusvormid on olemas ministeeriumi kodulehel, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kogu informatsioon Euroopa Liidu struktuurifondide kohta on avalik ja tasuta,? ütles Jaakson. Ta lisas, et kui keegi soovib seda infot müüa ja osta, ei saa ministeerium seda keelata, aga niisuguseks äriks pole vajadust.

Pealegi on taotlusvormid, mida Steinmark Konsultatsioonid elektroonilisel kujul müügiks pakub, mustandid ning nendel taotlusi esitada ei saa.

Pole teada, kas keegi on neljasaja krooni eest neid piraattaotlusi ostnud, kuid ministeeriumi poole on pöördunud mitu inimest, kellele seda võltspaketti on pakutud.

Aasta lõpuks valmib Jaaksoni sõnul keskne Euroopa Liidu struktuurifondide lehekülg, kust edaspidi saab kogu vajaliku informatsiooni.

Hetkel kuum