Rivo Sarapik • 26. november 2003 kell 22:00

Igamehe digitaalne peegelkaamera

Nimelt lõi Canon odava, umbes 19 900 krooni maksva digitaalse peegelkaamera EOS 300D turuletoomisega pretsedendi. Kui varem sai sama raha eest kõrgema klassi digifotokaamera (peegelkaamera hind jääb üldjuhul üle 30 000 krooni), siis 20 000 krooni eest pakub Canon juba komplekti, milles kaamera kere ja ka objektiiv fookuskaugusega 18?55 mm. Megapiksleid saab selle raha eest 6,3. Sellest piisab nii tavakasutajale kui ka professionaalile. Suurem osa kaamera sisust on sama, mis hiljuti turule tulnud Canon 10D-l. Hinnavahe aga umbes 10 000 krooni.

Kaamera teeb odavaks plastikkere. See tähendab, et korpus on kriimustustele vastuvõtlik. Samas, kui aparaati korralikult fotokotis kanda, ei juhtu sellega midagi. Käes istub kaamera hästi ja pildistamise ajal vajalikud nupud ja näidikud on kõik käepärast.

Kuid madalam hind ei tee EOS 300D-d kehvemaks. Põhifunktsioonid on aparaadil kõik olemas. Lisaks manuaalsetele pildistamisrežiimidele veel automaatvõd nii öeks, spordi- kui ka maastikuvõe jaoks. Kui aga kiiremaks klõtamiseks läb, suudab 300D 2,5 kaadrit sekundis teha.

Salvestamiskiirus on kaameral suurepärane. Ka maksimaalselt pika säriajaga, mis on 30 sekundit, salvestub pilt kaardile sekundi-kahega. Foto jääb teravaks ja mürata ka pikima säriajaga, tavaliselt muutub foto teraliseks.

300D on ka esimene otseprinditoega digitaalne peegelkaamera, mis võimaldab fotosid otse kaamerast printida, arvutisse laadimata.

Norida saab vaid manuaalrežiimis ava reguleerimise üimelt on aparaadil ainult üguleerimisketas, millega saab manuaalrežiimis ü säaegu säida. Ava mäamiseks tuleb aga üuppu all hoida ja siis ketast keerata. See on ka ainus funktsioon, mis paneb kasutades õuse jäle haarama.

Kaameraga põgusalt tutvunud Äripäeva fototoimetuse juht Erik Prozes leidis, et tegemist on korraliku kaameraga, mis suudab rahuldada fotohuvlise vajadused, kaamera hind ja sisu on hea suhtes.

Hetkel kuum