Villy Paimets • 3. detsember 2003 kell 22:00

Kreenholm sunnitud koondama

Kreenholmi Valduse ASi üheksa kuu realiseerimise netokäive ulatus 874 miljonit kroonini ja kahjum 7 miljonit kroonini. Mullu samal perioodil oli käive 870 miljonit krooni ja kahjum 9 miljonit krooni.

Kui veel juuni lõpus prognoosis Kreenholmi Valduste ASi finantsjuht Mai Palginõmm selle aasta lõpuks 10?15 miljoni kroonist kasumit, siis praeguseks on need lootused maha maetud.

Eelmisel aastal jäi Kreenholmi Valduste AS 47 miljoni krooniga kahjumisse.

Kreenholmi järgmise aasta tulemusi varjutab koondamistasude väljamaksmine.

Ettevõtte juhtkond ja omanikud püüdsid pikki kuid välja selgitada kõige ebarentaablimad töökohad, et mitte kellelegi ilma asjata liiga teha.

Küsimusele, et mida Narva linn sellise hulga töötutega ette peab võtma, vastas Kreenholmi Valduste ASi tootmisjuht Tõnu Luman, et valitsus peaks midagi ette võtma. ?Omavalitsuse rahakott on õhuke, ei saa midagi teha, valitsus peaks meie piirkonna investeerimiskliimat lõpuks arendama hakkama. Euroopa struktuurifondid küll aitavad Ida-Eestis turismi arendada, kuid vaevalt, et turism siia lähiajal 400 uut töökohta loob.?

Kreenholmi tulemusi mõjutavad dollari kursi muutused, näiteks praegu eksport USAsse kasvab, kuid tasu selle eest jääb samaks.

Kreenholmi Tekstiili ASi tegevdirektor Tõnu Lepp ütles, et ekspordi käive on jätkuvalt eelmise aasta tasemel ning suurt muutust ette näha ei ole.

Hetkel kuum