Ülo Toomsalu • 4. detsember 2003 kell 6:21

PM: Streik toimub peaministri sekkumisest hoolimata

Tuhanded õpetajad ja kultuuritöötajad alustavad täna tööseisakut, ehkki peaminister Juhan Parts püüdis ametiühingujuhte veel eile ümber veenda.

Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni (TALO) liidrid eile keskpäevaks enda juurde Toompeale kutsunud peaminister Parts tahtis teada, miks üldse hakatakse streikima, kui haridustöötajate palk tõuseb järgmisel aastal 12 protsendi võrra ning suureneb ka tulumaksuvaba miinimum, kirjutab Postimees.

«Streik on küll seaduslik eneseväljendamisviis, kuid streigi tagajärjel ei tule kusagilt raha ei riigikassasse ega ka õpetajate palgafondi juurde,» märkis Parts. Ta teatas pressiteenistuse vahendusel, et lahenduse võti ei seisne mitte streikimises, vaid hariduse rahastamise süsteemi korrastamises, ja selle kallal töö käib.

Kuigi Parts oli valmis kohe oma sõnade kinnituseks ametiühinguliidritega 12protsendist palgatõusu kinnitavat lepingut sõlmima, lükkasid viimased tema pakkumise tagasi ning kinnitasid, et streik tuleb.

«Meie selgroog on nii kõva, et seda ei painuta,» ütles (TALO) juht Toivo Roosimaa kohtumiselt naastes. Ta lisas, et sellise lepinguga oleks valitsus pidanud lagedale tulema juba kevadel, aga mitte streigi eelõhtul.

TALO ühepäevasest streigist tõotab tulla üks suuremaid ametiühinguliikumise väljaastumisi, milles osalevad lisaks õpetajatele ja kultuuritöötajatele ka kõrgkoolid, teadusasutused ja teatrid ning mida toetavad raudteelased, kes on lubanud liikluse korraks katkestada.

Hetkel kuum