4. detsember 2003 kell 22:00

Ükski kunstnik pole kuulus omal maal

Koreograaf-tantsija Mart Kangro on kahel viimasel aastal loomingulist tööd teinud väljaspool Eestit. Kuulsust ja au tõi talle Von Krahli teatris esietendunud esimene soolotükk ?Start. Based on a true story?.

?Mart on Stage? on jätk Mart Kangro varasemates töödes esile tõusnud kriitilisele kaemusele tantsu ja teatri reaalsuste ning nende semiootiliste süsteemide ning seoste üle. Tema etendustes on tunda teravat valu, mille all kannatab iga inimene, sättides end mittesobivasse keskkonda.

Oma uue etenduse kohta on Mart Kangro ise öelnud järgmist: ?Teater on suur ja võimas. On hea olla tema väike jünger, sest nii ulatub ka minuni tema kaitsev vari ning mu sõnadel on sisu ja liigutustel tähendus.? Etenduses kõlab Sergei Prokofjevi muusika.

Mart Kangro on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Ülikooli, töötanud Rahvusooperis Estonia balletiartistina, lavastanud laevadel etenduvaid show-programme, töötanud õpetajana Ameerikas Ohio osariigi tantsukõrgkoolis ja nüüdseks teenib leiba vabakutselise koreograafina. Kangro on kutsutud koreograafina osalema Thomas Lehmani etenduses ?Schreibstück?, mis on pälvinud suurt tähelepanu teatri- ja tantsuringkondades kogu maailmas. Samuti on ta tihedalt koostööd teinud prantsuse päritolu ja Berliinis elava koreograafi Xavier Le Royga.

Uue etenduse ?Mart on Stage? kaasprodutsentideks on Lignes de Corps festival Valenciennest ja Kanuti Gildi Saal.

Autor: Kaja Kann

Hetkel kuum