5. detsember 2003 kell 15:00

Rahandusministeerium esitas Sõerdi vastu kontrollimata andmeid

Me ei kontrollinud Aivar Sõerdi distsiplinaarmenetluse aruandesse lisatud andmeid, vastas rahandusministeerium teabenõudele.

'Kõik aruandes kajastatu põhineb teie enda poolt rahandusministeeriumile saadetud kirjadel,' märkis rahandusministeeriumi kantsler Aare Järvan puidueksportijale Adonis Baltic Timber Groupile (ABTG) saadetud vastuses. Täiendavaid andmeid rahandusministeerium ei kogunud.

ABTG nõudis novembri keskel rahandusministeeriumilt teavet, millised olid Sõerdi distsiplinaarmenetluse käigus toimunud ABTG kaebuste kontrollimise konkreetsed tulemused.

Varem olid nii rahandusministeerium kui ka eelmine rahandusminister Tõnis Palts ABTG juhi Indrek Mandre sõnul lubanud, et tema kaebustele toob lahenduse Sõerdi suhtes algatatud juurdlus.

'See on veidi imelik jutt,' kommenteeris Mandre rahandusministeeriumi ülestunnistust. Mandre lisas, et sel juhul oleks rahandusministeerium ka aruandesse pidanud märkima: 'Komisjon Mandre esitatud andmeid ei kontrollinud, kuid otsustas, et Sõerd ei sobi maksuameti peadirektoriks.'

Hetkel kuum