Ülar Lauk • 17. detsember 2003 kell 13:41

Daily Telegraph: Moskva kesklinna kortereid jagatakse FSBle

Moskva kesklinna ümberehitamise käigus tõstetakse sadu elanikke välja Lubjanka lähedal olevates rajoonides, vabanenud ruumid antakse FSB töötajatele.

Briti ajalehe Daily Telegraph andmetel toimub eluruumide ümberjagamine ajaloolise kesklinna rekonstrueerimise raames, mille plaan näeb ette olemasolevate hoonete remondi ja uute ehitamise.

Suurimad ehituslepingud on saanud linnavalitsuse kontrolli all olev Glavmosstroi ja linnapea Juri Luzhkovi abikaasale Jelena Baturinale kuuluv kompanii Inteko.

Ajaleht kirjutab, et kesklinna rekonstrueerimise plaan lõpetatakse nelja aasta pärast, kui lõpeb Juri Luzhkovi ametiaeg linnapeana. Selleks ajaks läheb Glavmosstroi ja Inteko kätte 60% rekonstrueeritud ja ehitatud majadest.

Ajalehe andmetel antakse viiendik ruumidest Vene Föderaalsele Julgeolekuteenistusele FSB ja veel 15% eriteenistuse ametiruumideks.

Daily Telegraph märgib, et Moskva linnavalitsuse ja FSB suhted olid varem keerulised. 1999. aastal uuris FSB rahapesu, mis toimus läbi linnapea abikaasale kuuluva kompanii Inteko. Neid süüdistusi nimetas Luzhkov katseks teda diskrediteerida.

Daily Telegraphil ei õnnestunud saada Moskva linnavalitsusest ega Intekost mingeid kommentaare seoses kesklinna rekonstrueerimisega.

<#Lenta.ru=http://www.lenta.ru/russia/2003/12/17/lubyanka/>

<#Daily Telegraph=http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2003/12/17/wmos17.xml sSheet=/news/2003/12/17/ixworld.html>

Hetkel kuum