Kaido Einama • 17. detsember 2003 kell 22:00

Värviskanner loeb visiitkaardid Outlooki

Kuna skanneritehnoloogias enam midagi väga revolutsioonilist ei toimu, siis ei pane ka ScanSnapi füüsilised omadused väga imestama. Pigem on muutused kaasatulevas rikkalikus tarkvaras, mis võimaldab sisseloetud dokumente ja infot elektrooniliselt edasi töödelda. Harjumuspärasest erinev on ka skanneri disain: pigem meenutab see printerit kui tavalist lameda kaanega skannerit. Uueilmeliine skanner võimaldab aga automaatselt dokumente ette sööta.

ScanSnap skanneriga on kaasas ka visiitkaartide skaneerimisprogramm CardMinder, mis võimaldab talletada visiitkaartidel olevad pildid ja info. Andmed salvestatakse CardMineri andmebaasis ja neid on võimalik sealt üle kanda Outlooki.

Näiteks saab skanneriga tavalised paberil dokumendid muuta kiiresti ja mugavalt PDF- failiks, kus säilib muutumatult dokumendi kujundus ja samas on sealt võimalik eraldada arvutis teistesse dokumentidesse kopeerimiseks teksti. Nii väheneb paberikuhi büroolaudadelt, kiireneb andmete leidmine ja vajaliku info edastamine. PDF-dokumentide edasiseks töötlemiseks ja redigeerimiseks on skanneriga kaasas Adobe Acrobat 5.0.5 täisversioon.

Fujitsu ScanSnap on üsna kompaktne, skaneerib nii ühe- kui kahepoolseid mustvalgeid ja värvilisi dokumente kiirusega kuni 15 lehte minutis vaid ühe nupulevajutusega. Nii ühe- kui kahepoolseid dokumente saab skaneerida koos. Arvutiga ühendatakse ScanSnap USB liidese abil, sel on automaatne värvi, lehesuuruse ja tühja dokumendi kindlakstegemise funktsioon.

Hetkel kuum