18. detsember 2003 kell 22:00

Kingikotid krabisevad

Jõuluaeg loob muinasjutulise meeleolu ning lapsemeelsus ja sellest indu saanud fantaasia peaksid leidma koha jõuluvana kingikotis. Kunstnik Tiina Piisang soovitab meisterdada põnevaid ja omanäolisi ümbriseid, sest vaimukas pakend ei tekita ka kingi saajal kohustusliku ?reanänni? tunnet. ?Vaadake oma kodus avalama pilguga ringi, sorige kappides, karpides, laegastes ja neist leitud käepäraste vahenditega võite imet teha. On ju muinasjuttudestki tuttav esemete peitmine ja kaitsmine mitme koore sisse,? ütleb kunstnik, kes ühte pakki tehes keeras raamatu linasesse kotiriidesse ja brokaati ning ühendas kahte kangast klaaslilledega, teises kingis vääristas ta ?okolaadikommikarbi brokaadist rüüsse, vanasse klaaspurki tegi ta dekoratiivsetele klaaslindudele pesa, mida vooderdas läikivpaberiga kommidega. Kulla ja karra kõrval sobib jõulukinke pakkida ka õlgedesse, kõrkjatesse, kuuseokstesse või mõnda muusse taimsesse materjali. Oma aia punapõsksetele õuntele tegi Tiina Piisang aedrebasesaba kuivatatud vartest toed ümber ja paigutas sellised õunatornid ruumi pühadehõngu looma.

Tekstiilikunstnik Ene Pars on teinud mitmeid võrguvaipu. Jõulukinke pakkides ei suutnud ta omaseks saanud materjalist loobuda. Metallvõrku põimitud brokaadiribad ja tupsud muudavad pudeli- ja küünlaümbrised eriti pidulikuks. Muide, neid võrksilindreid võib hiljem küünlaalustena kasutada.

Purunemisõrnu esemeid on mõistlik pakkida tugevasse kartongist karpi, mille võib omakorda keerata jõupaberisse ja kaunistada pabernööriga. Keraamik Ülle Rajasalule meeldib valkjaid toone sobitada mõne teise pühadevärviga. Oma tänavusi jõuluüllatusi komponeerides sidus ta valget kortsutatud tarbepaberit, kuldsest lainepappi ja pidulikke paelu.

Ehtekunstnik Katrin Amose peitis oma kingid jõulupuul teiste kuusehete vahele. Ta pakkis kaelaehte, sõrmuse ja mansetinööbid hobipoest leitud jõulumunade toorikutesse. Tegelikult on need lahtikäivad pallid mõeldud asjaarmastajatele, kes ise tahavad kuuseehteid kaunistada, aga kunstnik leidis neile ka teistsuguse rakenduse.

Tehes veidike mõttetööd ja lastes fantaasial tiibu sirutada, võib igaüks pilkupüüdva kingipakendi valmis teha.

Autor: Tiina Kolk

Hetkel kuum