Peeter Stamberg • 23. detsember 2003 kell 22:00

Hinnad kõikusid väikses vahemikus

Börsil oli eile tunda juba pühade lähenemist. Hinnaliikumise olid eile väikesed - suurim tõusja ja langeja mahtusid vähem kui kahe protsendi sisse.

Äripäeva indeks kerkis 0,11 protsenti. Selleks, et indeks aastaga 50protsendise tõusuga lõpetaks, peab viimase nelja kauplemispäevaga indeks kerkima veel veidi enam kui 1,4 protsendi võrra.

Tehinguid tehti eile vaid kuue aktsiaga ning kolmega neist (Baltika, Saku Õlletehas ja Viisnurk) vaid üks tehing.

Kuu aja suurimat käivet Eesti Telekomi aktsia, märkimisväärset huvi näidati ka Hansapanga ja Norma aktsiate vastu.

Eesti Telekomi aktsiaga tehti enam kui pooled börsi tehingutest. Kokku tehti börsil eile 98 tehingut, neist 51 Telekomi aktsiaga. Käivet tuli aktsiast 18,2 mln krooni. Viimati oli Eesti Telekomi aktsia käive suurem 25. novembril. Hind tõusis korraliku käibe juures vaid 0,30 protsenti, 103,27 kroonile.

Suurimat, 23,5 miljoni krooni suurust käivet näitas Hansapanga aktsia. Aktsia hind kerkis 0,70 protsenti 334,06 kroonile. Selle aasta detsember on seni Hansapanga aktsiale olnud väga edukas - aktsia on kerkinud 14 kauplemispäeval, vaid kahel päeval on hind langenud ja ühel jäänud muutumatuks. Kuu algusest on aktsia kerkinud ligi 13%.

Üle miljoni krooni tuli käivet lisaks Hansapanga ja Telekomi aktsiale ka Normast, mille aktsia hind jäi muutumatuna 100,14 kroonile.

Hetkel kuum