23. detsember 2003 kell 22:00

RMK peadirektor Aigar Kallas vabastati ametist

RMK nõukogu liige Andres Onemar ütles eile koosoleku vaheajal, et Aigar Kallasele tegi ettepaneku lahkumisavaldus kirjutada RMK nõukogu. Ta ütles, et Kallase lahkumiskompensatsiooni kohta ei oska ta vastata, sest nõukogu pole veel istungit lõpetanud, kuid vastavalt lepingule on see ette nähtud kuue kuu ulatuses.

?Ma kujutan ette, et uus peadirektor leitakse tõenäoliselt avaliku konkursi kaudu,? nentis Onemar. Eilsel nõukogu koosolekul oli kõneks kaks põhiküsimkust: RMK eelarve ja arengukava, millega seoses tekkis ka päevakorda Aigar Kallase lahkumine.

Riigimetsa Majandamise Keskuse peadirektor Aigar Kallas ütles, et surve ametist lahkumiseks tuli ootamatult ja sellele ei eelnenud arutelusid ministriga.

Kallas ütles enne RMK nõukogu koosolekut, et minister andis talle soovituse kirjutada lahkumisavaldus möödunud nädalal. Kallase sõnul ei eelnenud soovitusele lahkumisavalduse kohta nõupidamisi keskkonnaminister Villu Reiljaniga ega ministeeriumi poolset survet RMK juhtimisega seoses midagi teha või tegemata jätta.

Kallas möönis, et konflikti põhjustas tõenäoliselt ministrist einev arusaam RMK arengukavast.

Kallase kinnitusel on kava valesti tõlgendatud. Suurt koondamist RMK Kallase kinnitusel ette ei valmistanud. Küll kavatseti reformida RMK juhtimisaparaati nõnda, et 2/3 juhtidest oleks ametikohtadest loobuma pidanud.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum