Ülo Toomsalu • 19. jaanuar 2004 kell 6:07

EPL: Kinnisvaratehingu aeg pikeneb taas

Täna arutab Riigikogu õiguskomisjon justiitsministeeriumi ettepanekut pikendada kinnistamisavalduse läbivaatamise tähtaega.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) rahvaliitlasest tegevdirektor Tõnis Rüütel märkis Eesti Päevalehele, et kavandatav muudatus on kodanike suhtes ebaõiglane ja paneb Riigikogu fakti ette, et see tuleb heaks kiita.

Tema sõnul tuli justiitsministeeriumi ettepanek ootamatult, sest tänavu jaanuarist jõustunud seaduse kohaselt vaadatakse kinnistusametis avaldus kinnistu võõrandamise, koormamise või märke tegemise kohta läbi hiljemalt ühe kuu jooksul.

Seaduseelnõu seletuskirjast nähtub, et ühekuuse tähtaja kehtestamise peamisi eeldusi oli kinnistuspersonali arvu kasv. Raha selleks ministeeriumil riigieelarvest saada aga ei õnnestunud.

Samas leidis Rüütel, et vajalikeks ümberkorraldusteks oli ministeeriumil aega piisavalt. Ka Riigikogu õiguskomisjoni rahvaliitlasest liikme Arno Rossmani sõnul pole selline käitumine korrektne.

Rossmani sõnul on tegemist justiitsministeeriumi hädamuudatusega, mis tuleneb töö valest planeerimisest.

Tõnis Rüütli sõnul näitab majandusanalüüs, et kiirendades kinnistamisprotsessi ühe kuu võrra, vabaneb tehingu osalistel 500 miljoni krooni ulatuses raha. Seeläbi säästaksid nad pankadele makstavate intresside näol 40?50 miljonit krooni aastas.

Hetkel kuum