Analüütikud soovitavad Amazonist hoiduda

Annika Matson 30. jaanuar 2004, 00:00

USA online-kaubamaja juhatus arvestab sel aastal käibeks 5,75?6,25 miljardi dollari asemel 6,2?6,7 miljardit dollarit. Tegevuskasumi osas ootab firma senise 315?415 miljoni dollari asemel 355?455 miljonit dollarit. Seega käibe osas ootab kontsern keskmiselt 7?8% kasvu ja tegevuskasumi osas suurenemist 11% võrra.

Käimasolevaks kvartaliks ootab Amazon 1,39?1,49 mld dollari suurust käivet. Aktsia sulgus eile 51,96 dollari piirimail.

Hansabank Marketsi aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind soovitas ligi kolme nädala eest jälgida Amazon.com-i aktsiat ning osta sel juhul, kui aktsia hind langeb 40?45 dollari piirimaile. Hansabank Marketsi USA turgude maakleri Raido Lillemetsa sõnul oli üleeilne päev Amazon.com-i aktsiale negatiivne. ?Eesti investor võiks Amazoni liikumisi jälgida ja oodata, kuidas turg tulemusi seedib,? möönis ta. Lillemetsa sõnul aktsial siiski veidi perspektiivi on, sest firma on oma valdkonna kindel liider ja aina kasvab.

Ka Ühispanga maakleri Peeter Koppeli sõnul tuleks ostumõtted suunata mujale kui Amazoni aktsiasse, sest firma marginaalid langevad jätkuvalt. ?Ettevõte kasvatab käivet kasumi arvel ning kuigi kunagi võib see ka lõpuks ära tasuda, siis lühemas perspektiivis see turgudele ei meeldi,? möönis ta. Koppeli andmetel on firma 2004. aasta ettevaatav hinna ja kasumi suhe (P/E) 55,22 dollarit, mis on liiga kõrge. Lisaks müüsid insaiderid eelmisel kuul aktsiat jõudsalt. Spekulatiivselt muutuks aktsia aga huvitavamaks allpool 49 dollari piiri.

LHV USA turgude strateeg Oliver Peek sõnas, et nemad soovitasid oma klientidel Amazoni lühikeseks müüa juba 25 dollari kandis, sest juba siis oli aktsia üle mõistuse kallis.

Hetke aktsia kurssi ja turuväärtust arvestades on aktsia AC Researchi analüütikute andmetel juba üsna kõrgelt hinnatud. Teisalt ületasid tulemused siiski analüütikute ootusi. Ka tuleva aasta prognoosid on optimistlikud. Kuna USA majandus näitab tõusutendentsi ja Amazon võidab sellest kõige enam, arvavad analüütikud, et prognoosid ka täidetakse. AC Researchi analüütikud soovitavad aktsiat hoida.

Investeerimispanga Deutsche Securities analüütikud andsid Amazon.com-i aktsiale ostusoovituse. Hinnasihi panid eksperdid 69 dollarile.

Ligi kümme aastat tegutsenud Amazon.com teatas üleeile oma esimesest aastakasumist. Online-kaubamaja sai 2003. aastal 5,3 mld dollarilise müügimahu juures 35 mln dollarit kasumit ehk 0,08 dollarit aktsia kohta. Aasta varem lõpetati veel 149 mln dollarilise kahjumiga.

S. Bancorp Piper Jaffray vanemanalüütik Safa Rashtchy ütles, et firma suurendas oma kasvu vaatamata sellele, et inimestel sellesse usk puudus.

?Meie pühendumine kaupade tasuta kohaletoimetamisele ja odavatele hindadele näib olevat kasulik nii klientidele kui meile endale,? ütles firma asutaja ja tegevjuht Jeff Bezos kompanii aruandes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing