Virumaa Teataja: Tamsalus käib võitlus pankrotihalduritega

19. veebruar 2004, 08:51

Tamsalu suurimal tööandjal Tamsalu Veskid on tühjad nii elevaatorid kui ka taskud, aga laenu juurde ei anta, sest vara on arestitud.

Pankrotihaldurid esitasid kohtusse hagiavalduse Tamsalu Veskite eelkäija, pankrotistunud Terko vara tagasivõitmiseks: selle hagi tagamiseks on kohus arestinud Tamsalu Veskite sigala Vajangul ja kanalad Triigis, mis tähendab, et firma ei saa laenu võtmiseks neid tagatiseks panna. Kusagilt mujalt aga käibekapitali võtta pole, kirjutab Virumaa Teataja.

Ettevõtte juhi Aadu Jaansoo sõnul on nende käive aastas langenud 25 miljonit krooni ning süüdistab selles pankrotihaldureid, kes on tekitanud kunstlikult nende suurvõla.

Tamsalu põllumajandusfirma esindajate läbirääkimised rahandusministeeriumi ja pankrotihalduritega jooksevad järjest liiva. Jaansoo sõnul huvitab rahandusministeeriumi ametnikke ainult raha, mitte aga see, kas kohalikud inimesed tööd saavad.

Tamsalu linnapea Urmas Tamm nimetab olukorda lausa erakorraliseks. ?Töökohad peavad säilima,? on tema põhimure. Traagilisust lisab Tamsalu kohal juba niigi ähvardavalt rippuv töötuseprobleem, praeguseks on tööleping lõpetatud umbes 30 Tamsalu Veskites tööl käinud inimesega, kokku on töölepingud umbes 180 inimesega.

Tamsalu Veskitele tekitas tohutut kahju pikalt veninud vaidlus firmaga Tiigi Keskused, kes sai endise Tamsalu Terko territooriumil asuva kahe elevaatori omanikuks. ?Segaduste tõttu meile vilja ei toodudki, aga vilja hind tõusis ning oleme kaotanud kolm-neli miljonit krooni,? nendib Jaansoo.

Tamsalu Veskite võimalikku pankrotti kartes on irooniline, et alles hiljuti võttis peaminister Juhan Parts Tamsalu tööpuuduse likvideerimisel pilootlinnaks. Tamsalu on praegu töötute protsendiga kolmandal kohal olev omavalitsus maakonnas, sealsest 1600 töövõimelisest inimesest on töötuid juba praegu üle kümne protsendi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing