Ülo Toomsalu • 16. märts 2004 kell 6:52

SLÕL: Isikuandmete lekitaja sai trahvi

Res Publicale valimispropaganda tegemiseks inimeste nimesid ja aadresse andndud presidendi kantselei endine ametnik sai 4200 krooni trahvi.

Presidendi kantseleis töötanud Toomas Hiio edastas viimaste Riigikogu valimiste eel Res Publicale andmed, mis sotsiaalkindlustusamet oli andnud presidendikantseleile 2001. aasta mais küüditamise mälestuspäeva tseremoonia korraldamiseks, kirjutab SL Õhtuleht.

Andmekaitseinspektsiooni juht Urmas Kukk ütles, et Hiio, kes kuulub ka Eesti Üliõpilaste Seltsi ridadesse, tunnistas eksimust ja kahetses oma süüd. Kiirmenetluse korras sai ta 4200 krooni trahvi.

Kaitsepolitsei uuris ka seda, kuidas sai Keskerakond teada nende Tallinna Pirita, Lasnamäe ja Kesklinna linnaosa elanike nimed ja aadressid, kellele oma valimisreklaami saatis.

Selgus, et need andmed väljastas rahvastikuregister linnavalitsusele eelmise aasta jaanuaris tööjõu-uuringu läbiviimiseks. Kuke sõnul pole Tallinna linnavalitsuse suhtes menetlus veel lõppenud. Andmekaitseinspektsioon taotles riigiprokuratuurilt isikuandmete väärkasutuse kohta uut uurimist. Veebruari alguses leidis prokuratuur, et see pole vajalik.

Riigiprokuröri Heino Tõnismägi sõnul on inimestel, kes leiavad, et neile tekitati valimiskampaaniaga moraalset kahju, õigus pöörduda kahju heastamise nõudega vastava erakonna juhatuse poole.

Hetkel kuum