Ülo Toomsalu • 17. märts 2004 kell 6:15

PM: Eksperdid seisavad vastu Inglise Kolledzhi uuele spordihoonele

Arhitektide ja keskkonnakaitsjate vastuseis takistavad Tallinna Inglise Kolled?i kava rajada kooli juurde neljakorruseline spordihoone.

Ujulat, võimlat ja veekeskust sisaldava ning 30?50 miljonit krooni maksva spordihoone plaanib kool ehitada oma hoovi, kuid osa sellest ulatub ka Pärnu maantee äärde, kirjutab Postimees.

Eelkõige on arhitektides ja keskkonnakaitsjates pahameelt tekitanud just Pärnu maantee äärde küündiv vaskplekist osa, mis seisab kahe korruse kõrgustel sammastel.

Seesama juurdeehitis tingiks ka Pärnu maantee ääres kasvava 70aastase pärna mahavõtmise, millele on vastu nii Tallinna transpordi- ja keskkonnaamet kui ka Kesklinna valitsuse linnakujunduse osakond.

Tallinna transpordi- ja keskkonnaameti spetsialist Madis Kõrvits ütles, et ehitusele ette jääv ilus ja suur pärn peaks oma senises asukohas säilima, sest kesklinnas on niivõrd vähe haljastust, et iga puu eest tasub seista.

Juurdeehitise tuleviku suhtes on otsustav sõna Tallinna säästva arengu ja planeerimise ametil (SAPA), mis toetub oma otsuses ameti juures koos käivale arhitektuurinõukogule. Viimane lükkas projekti oma viimasel istungil tagasi.

«Nõukogu pidas esitatud lahendust liiga tooreks, kuid edasitöötamist väärivaks ja soovis projektiga veel korra tutvuda,» ütles SAPA arhitektuuriteenistuse direktor Arvo Rikkinen.

Arhitektuurinõukogu istungil viibinud Inglise Kolled?i projektijuht Madis Kareda ütles, et seal kostis muu hulgas etteheiteid fassaadi kattematerjalidele ning juurdeehitise Pärnu maantee poolset osa soovitati viia tee äärest tahapoole, sest see lõikub liiga jõuliselt linnapilti.

Ilma võimlata töötav kool otsustas pärast aastaid selle jaoks linnalt raha küsimist viimaks ise juurdeehitist püstitama hakata ning plaanib selleks raha saada peamiselt lastevanemate annetustest ja pangalaenust.

Hetkel kuum