Naise keha läbi naiste pilgu

Fotograaf Evely Vahtramäe ja klaasikunstnik Tiia Põldmets kutsuvad ?Naiste maailma? ? 31. märtsil avatakse noorte kunstnike ühisnäitus, mille läbivaks teemaks on naise keha.

?Kunsti on alati iseloomustanud ebatavaline kiindumus alasti naisekeha kujutamisse, olgu see siis tulenenud sellest, et kunstitraditsioon on pikka aega olnud patriarhaalne, või sellest, et naise keha on kütkestavam kui mehe oma,? räägib Evely Vahtramäe. ?Kunstivälise tegelikkuse sisu ja vorm on pannud noored naised ihalema ideaalset keha, mis tagaks läbilöögivõimaluse loomulikus olelusvõitluses. Eksponeeritavate fotode abil soovin anda täiendavat rõhku Tiia Põldmetsa klaasist naisfiguuride kompositsioonile.?

?Näitust iseloomustavateks märksõnadeks on sünd, surm, naiseks saamine, olemine, naise rollid, ürgsed instinktid. Kõiki neid on vaadeldud läbi ühe motiivi ? naise keha. Lähtun tõdemusest, et keha kui selline on ristmik, kuhu koonduvad inimese tunded, kahtlused, pained, saladused,? lisab Tiia Põldmets. ?Minu naisekujud on võrreldavad tummade tantsijatega, kellede tardunud, kuid kõnekas poosis on talletunud ainulaadne ja pöördumatu hetk naiseks kasvamise ja naisena olemise teel.?

Näitusel väljas olevate klaasist skulptuuride loomisel on kasutatud keerulist vahasulatustehnoloogiat, mis on Eestis, kus traditsioonilist figuraalset klaasskulptuuri on üleüldse vähe viljeletud, unikaalne.

Hetkel kuum