29. märts 2004 kell 13:29

Börsiülevaade: Hansapank pole pool kuud päevagi langenud

Täna taas uue rekordtasemeni tõusnud Hansapanga aktsia pole pärast 12. märtsi ühelgi päeval languskibedust tundnud.

Väärtpaberi viimase üheteist börsipäeva kehvim päev oli 17. märts, mil panga aktsia sulgemishind ei muutunud. Kokku on antud perioodi jooksul väärtpaber tõusnud täpselt kümnendiku võrra ja jõudnud 405,25 kroonini (25,90 euroni).

Tänaseks tõusunurgaks jäi 0,6% ja käibeks 18 mln krooni. Ülejäänud börsiseltskonna kogukäibeks jäi vaevalt poolteist miljonit krooni.

Suurimaks Hansapanga aktsiat edasiviivaks jõuks tuleb pidada möödunud neljapäevast fondiemissiooni uudist. Paraku on see puhtal kujul emotsionaalne uudis, mis mitte mingil moel panka säravamaks ei muuda ja aktsia hinnasihte ei tõsta.

Lisaks võib aktsiale (pikas perspektiivis ehk ka kogu turule) positiivset mõju avaldada see, et Eestit kajastatakse viimasel ajal välismeedias tänu selle nädalasele NATO-ga liitumisele tavapärasest enam. Vaid veidi üle kuu on jäänud ka Euroopa Liiduga ühinemiseni. Siis võib Eesti praegusest veel enamgi tähelepanu alla sattuda.

Hansapangale on mõjunud hästi ka panga Venemaa suunalise tegevuse hoogustumine kui ka möödunud aasta lõpus üles seatud strateegilised eesmärgid, mis näevad pangal 2007. aastaks ette saada kaasaegse finantsinstitutsiooni võrdkujuks Euroopas.

Ülejäänud Tallinna börsil oli täna väga rahulik.

Harju Elektri aktsia kosus marginaalse käibe najal uue rekordtasemeni 129,08 kroonini.

Hetkel kuum