Ülo Toomsalu • 14. aprill 2004 kell 7:06

EPL: leedulased suruvad Vene diislikütust turult

Jukosele kuuluva Leedu kütusetehase Ma?eikiu Nafta Eesti hulgimüügikontor soovib Leedu diislikütuse turuosa Eestis aastaga enam kui kahekordistada.

Balti kütuseturgu valitsevast Leedu tehasest pärineb üle 70 protsendi Eesti turul müüdavast bensiinist ja 15?20 protsenti Eestis müüdavast diislikütusest. Toodangut vahendab Eestisse möödunud aastal loodud tütarfirma Ma?eikiu Nafta Trading House (MNTH), kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme aktiivselt alustanud uute klientide otsimist ning turuosa kasvatamist,? ütles MNTH juhataja Tõnu Ääro, lisades, et aasta pärast loodetakse diislikütuse turuosa Eestis viia vähemalt 40 protsendini. Turgu valitseva odavama, Vene ja Ukraina päritolu diislikütusega konkureerimiseks plaanitakse hindu korrigeerida. Mis täpsemalt plaanis on, ta öelda ei soovinud.

?Täna ostetakse meilt diislikütust kvaliteedi pärast, et mitte kahjustada mainet,? ütles Ääro. Leedu kütus vastab tema sõnul juba 2005. aasta Euroopa Liidu normidele ning lähitulevikus 2008. aasta normidele. ?Teada tõsiasi on, et kvaliteetset kaupa odavalt ei toodeta,? ütles ta.

?Ei saa öelda, et üks diislikütus on halb, teine hea,? ütles Valgevenest kütust importiva Lukoil Eesti kommertsdirektor Vjat?eslav Filipovit?, lisades, et MNTH peab Leedu diislikütust küll kvaliteetsemaks, kuid tegelikult on selle kvaliteet võrdne Valgevene kütusega, ainult hind on kõrgem.

?Meie müüdav kütus vastab kõikidele Eestis kehtivatele normidele ning kliendid ei kurda,? ütles Filipovit?.

Hetkel kuum