Tudengid tahavad tõsta teadlikkust ettevõtete sotsiaalsest vastutusest

21. aprill 2004, 15:10

Tudengiorganisatsiooni AIESEC Eesti juures alustas tegutsemist initsiatiivgrupp tõstmaks Eestis teadlikkust ettevõtete sotsiaalsest vastutusest.

Teema laiemaks teadvustamiseks ühiskonnas korraldatakse neli avalikku seminari, mis moodustavad teemaarendusena ühtse terviku.

Seminaride käigus püütakse luua õpikeskkond, kus osalejad arutlevad ettevõtete rolli üle ühiskonnas, kohtuvad Eesti ettevõtete esindajatega ning töötavad ühele ettevõttele välja sotsiaalse vastutuse alase strateegia põhipunktid. Sügisel soovitakse jätkata juba toimiva kontaktvõrgustikuna, et teostada suuremaid projekte.

AIESEC Eesti juures tegutsev initsiatiivgrupp, kes seminare korraldab, koosneb äsja ülikooli lõpetanud ühiskonna tasakaalustatud arengusse panustada soovivatest noortest. Üks suurimaid arengu mõjutajaid turumajanduslikus ühiskonnas on äriettevõtted. ?Kuid kahjuks näitavad meie senised koostöökogemused mitmete Eesti ettevõtetega seda, et ei juhid, otsustajad ega ka tavatöötajad näe otsest seost oma tegevuse ning meie igapäevase elukeskkonna kujundamise vahel? lausus initsiatiivgrupi liige Triinu Gröön.

?Püüame initsiatiivgrupiga kaaskodanikele teadvustada, et ettevõtjad peavad võtma vastutuse oma tegevuse eest kogu sotsiaalse süsteemi ulatuses. See ei väljendu mitte ainult ühekordses rahaannetamises näiteks tänavalastele meediakära saatel, nagu tihti ekslikult arvatakse.? lisas ta.

AIESEC on ülemaailmne üliõpilasorganisatsioon, mis seob endaga rohkem kui 15 000 liiget 84 riigist. AIESECi põhitegevuseks on rahvusvahelise praktikantide vahetusprogrammi korraldamine. Oma tegevuses lähtutakse jätkusuutliku arengu printsiipidest, mida püütakse tutvustada ka ühiskonnas laiemalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing