Liikluskindlustusfond soovitab Rohelist kaarti ka ELi maadesse sõites

27. aprill 2004, 09:54

Liikluskindlustusfond soovitab Rohelise kaardi keeleprobleemide ennetamiseks sõidul ELi maadesse endiselt kaasa võtta.

Alates 01. maist kehtib sisemaine liikluskindlustuse poliis kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides ja Euroopa majanduspiirkonna riikides. Kuivõrd poliis on eesti keeles, soovitab LKF võimalike keeleprobleemide ennetamiseks nimetatud riikidesse sõites ikkagi rohelise kaardi kaasa võtta. Viimane väljastatakse kindlustusvõtjale kindlustusseltsist tasuta.

Roheline kaart on soovitatav järgmistesse riikidesse sõites: Austria, Belgia, Küpros, T?ehhi, Saksamaa, Taani, Hispaania, Eesti, Prantsusmaa, Soome, Ühendkuningriik, Kreeka, Ungari, Itaalia, Iirimaa, Island, Luxembourg, Leedu, Läti, Malta, Norra, Holland, Portugal, Poola, Rootsi, Slovakkia, Sloveenia ja ?veits.

Roheline kaart on endiselt kohustuslik sõiduks riikidesse, mis ei ole EL ja Euroopa majanduspiirkonna liikmed. Nendeks on Albaania, Andorra, Bulgaaria, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene, Horvaatia, Iisrael, Iraan, Maroko, Moldova, Makedoonia, Rumeenia, Serbia ja Montenegro, Tuneesia, Türgi ja Ukraina.

Alates 01. maist on igal Eesti residendil peale Euroopa Liidu riigis liiklusõnnetuse läbi kahju kannatamist õigus liiklusõnnetusega seotud asjaajamisele kodumaal. See hõlmab nii hüvitise taotlemist kui ka viimase väljamaksmist. Asjaajamise korraldamise eest vastutab välismaise kindlustusandja esindaja Eestis või selle puudumisel LKF. LKF selgitab välja ka kohustatud kindlustusandja, kui see ei ole kannatanule teada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing