PM: Eesti Energia tegi kohtus karistatud võltsijast juhi

31. mai 2004, 08:07

Eesti Energia pani mõne aasta eest ametialase võltsimise eest sisuliselt ärikeelu saanud Toomas Niinemäe Iru Soojuselektrijaama juhiks.

Niinemäe on jõudnud energiafirma ühe struktuuriüksuse eesotsas Irus olla mõned kuud. Kohta-Järve Soojuse juhatuse liige on ta olnud aga juba 1999. aasta novembrist. Seal oleku aega jäi ka kohtuotsusega määratud karistus, mis keelas Niinemäel kahe aasta jooksul töötada materiaalsete väärtuste liikumist korraldaval ametikohal, kirjutas Postimees.

Tallinna ringkonnakohtu vastav otsus jõustus 1999. aasta detsembris ning järgmise aasta oktoobris otsustas Tallinna linnakohus mehe lisakaristusest vabastada.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen kinnitas reedel Postimehele, et kuna Niinemäe otseseks tööandjaks on Eesti Energia, ei ole tema hoolimata oma aktsionäride esindaja staatusest Niinemäe varasemate pattudega kursis.

Samas möönis minister, et eetilises plaanis tekitab sellise inimese töötamine riigile kuuluva suurfirma eesotsas küsitavusi. «Ma ei ole teemaga aga piisavalt kursis, mistõttu on raske sellele kohe hinnangut anda,» lausus Atonen.

Toomas Niinemäe sõnul talle selline karistus tõepoolest määrati, kuid see ei kehti enam ning ta ei näe selles probleemi. «Iru Soojuselektrijaam ei ole omaette ettevõte, vaid osa Eesti Energiast, mistõttu ei pea ma seda ka eetilises plaanis kuidagi taunitavaks,» rääkis Niinemäe.

Toomas Niinemäed karistati eelmise kümnendi lõpus seetõttu, et ta võltsis koos äripartner Ivo Parbusega mitmeid dokumente, et vabaneda probleemsest ettevõttest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing