Nordea pangas madalaim lukustatud kodulaenu intress

30. juuni 2004, 12:26

Eilse seisuga oli Nordea pangas kodulaenu lukustatud intress Hansapanga ja Ühispanga lukustatud intressist madalam.

N-ö sooduslukustust pakub hetkel ainsana Nordea, Ühispank alles plaanib turule tuua eluasemelaenu, kus pool laenust väljastatakse fikseeritud ja teine pool ujuva intressiga.

Nordea sooduslukustuse lepingu saab sõlmida makstes praegu 3,55 protsendilist intressi. Leping võimaldab piirata baasintressiks oleva Euribori tõusu näiteks 4 protsendilise ülempiiriga, mis tähendab, et alles 4protsendilise ja kõrgema Euribori puhul maksab laenaja maksimaalset lukustusintressi 5,45 protsenti.

Nordeas sai eile laenuintressi 10 aastaks fikseerida tasemele 5,2 protsenti ja 5 aastaks tasemele 4,7 protsenti. Hansapangas ja Ühispangas oli 10 aastaks fikseeritud intress 5,45 protsenti. Ühispangas sai intressi viieks aastaks lukustada 4,9 protsendi ja Hansapangas 4,95 protsendi tasemele.

?Tahaks rõhutada, et nii intressi fikseerimiseks kui ka laenu intressitõusu piirangu kokkuleppe sõlmimiseks on just praegu eriti sobiv aeg,? ütles Nordea Eesti juhatuse esimees Christer Rosenström, ?Kui Euribor tõusma hakkab, siis tõusevad kindlasti ka fikseerimise või piiramise hinnad.?

Nordea ja Ühispanga eluasemelaenu ujuvintress algab hetkel 3,1 protsendist ja Hansapanga ujuvintress 3,4 protsendist.

Eesti Pank soovitas juuni algul eluasemelaenude võtjail nõuda pankadelt fikseeritud intressi ja tagasimaksegraafikut, kus laenu põhiosa makstakse tagasi võrdsetes summades. Annuiteetgraafiku puhul jagunevad tagasimaksed kuude kaupa küll võrdselt, kuid alguses maksab laenaja pangale peamiselt intressi.

Laenuintressidest loe ka tänasest Äripäevast (<#vt siit= http://www.aripaev.ee/2660/uud_uudidx_266013.html>).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing