PM: Tallinn äratab unne suikunud Aegna saart

02. juuli 2004, 09:06

Linnavõim loodab tänasest tööle hakkava Aegna laevaliiniga meelitada pealinlasi senisest saart külastama ja sealseid maaomanikke puhkemajandust arendama.

1980. aastatel külastas saart suvekuude jooksul ligi 30 000 inimest ning töötas paarkümmend puhkemaja. Hooned olid remonditud, kinopäev meelitas kultuurimaja inimesi puupüsti täis. Kaunil liivarannal oli palju päevitajaid, saare tsaariaegsed sõjakindlustused tõmbas ligi uudistajaid, kirjutab Postimees.

Paljud omaaegsed puhkemajad seisavad tühjadena ja lagunevad. Praeguseks on saarele alles jäänud vaid üks tegutsev puhkemaja ? Flora puhkemaja.

Selle administraator Luule Horn tunneb heameelt, et firmad majas nädalavahetusel suvepäevi peavad ning Tallinn lastelaagreid korraldab. Tavakülastajaid on vähe. Samas on saar kaunis ja öö puhkemajas vaid 125 krooni.

Horni sõnul on saare valusaim probleem lisaks laevaühendusele veeküsimus. Omaaegne veetrass ei tööta ja kraanivesi puudub. 33-kohalises puhkemajas tehakse süüa Saku Lätte veest, muud tarbevett ammutatakse kaevust.

«Kindlasti hakkab saarel nüüd rohkem inimesi käima, Aegna on ilmselt paljude mälust ära kadunud, nüüd peaksid nad selle uuesti üles leidma,» lausus Horn täna avatava uue laevaliini kohta. «Eks kõik siinsed omanikud muutuvad nüüd aktiivsemaks.»

Kesklinna vanema asetäitja Kaimo Järviku sõnul kavatseb linn veel sel nädalal märkida sadama juures olevale suurele saare kaardile telkimiskohad ja lõkkeplatsid ning teede äärde paigaldada suunaviidad.

Linnavõim eraldas tänavu Aegna laevaliikluse jaoks 300 000 krooni ning korraldas vedaja leidmiseks riigihanke. Nii hakkabki Saaremaa Laevakompanii 93kohaline laev alates tänasest inimesi 75 krooni eest edasi-tagasi vedama. Sõit linnahalli kai juurest saarele kestab vaid paarkümmend minutit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing