Keskkonnaministeerium: Natura puhul on levitatud väärinfot

06. september 2004, 17:22

Keskkonnaministeerium teatab, et Saaremaal on levitatud Naturaga seonduva kohta maaomanikele väärat teavet.

Ministeeriumi teatel toimus Saaremaal toimus Anti Liivi eeskutsel Natura vastane kogunemine, kus tõlgendati eksitavalt Natura eelvalikuala kohta saadetud kirja ning köeti maaomanikke üles Natura võrgustiku loomise vastu.

Keskkonnaministeeriumil ei ole midagi kodanikualagatuse korras peetavate koosolekute vastu, kuid avaldab kahetsust, et koosolek peeti väära informatsiooni valguses ning keskkonnaministeeriumi esindajatel ei olnud võimalust seal tegelikku olukorda selgitada.

Augustis algas Natura 2000 võrgustiku moodustamise teine etapp. Selle käigus saadeti üle Eesti maaomanikele koju kirjad, mille eesmärk on anda omanikule teada tema maa loodusväärtuslikkusest ning selle tõttu maa Natura eelvaliku nimekirja valimisest. Ühtlasi ütleb kiri, et kõik omanikepoolsed ettepanekud ja kommentaarid on oodatud.

Keskkonnaministeeriumi abiminister Olavi Tammemäe kinnitas, et maa-ala Natura 2000 eelvaliku nimekirja valimine lubab ja julgustab maaomanikku jätkama oma praegust elutegevust. 'Rõhutan, et just rannaaladel, kus esineb poollooduslikke kooslusi, on praegused loodusväärtused säilinud suuresti tänu inimtegevusele. Mul on väga kahju, et lugupeetud ühiskonnategelane ei ole leidnud võimalust osaleda senini maaomanikele korraldatud avalikel koosolekutel ja infopäevadel. Nüüd levitab Liiv aga väärinfot ja õhutab üles inimesi meile kõigile olulise looduskaitse vastu võitlema.'

Tammemäe lisas, et absurdsed on väited nagu võetaks inimeste käest maa ära. Tegelikult pakub riik teatud looduskaitsealuse maa hooldamiseks ka rahalist tuge, et säilitada sealseid loodusväärtusi. Ühtlasi kutsub riik üles maaomanikke arutama, milliseid kaitsemeetmeid on kõige otstarbekam rakendada just nende maal.

Natura 2000 on üleeuroopaline kaitsealade võrgustik, mille eesmärgiks on kaitsta Euroopas ohustatud liike ning elupaigatüüpe * soid, metsi, pärandmaastikke jms. Eesti torkab võrreldes muu Euroopaga silma ulatuslike soode-rabadega ning liigirikkust kandvate pärandkooslustega nagu puisniidud ja loopealsed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing