Ülo Toomsalu • 5. oktoober 2004 kell 6:36

PM: omavolilised teesulgejad ajavad Tallinna südames liikluse umbe

Tallinna liikluskorraldajad on hädas omavoliliselt või avarii sildi all teetöödeks sõiduradasid kinni panevate firmadega.

Nii määras Tallinna kommunaalameti liiklusteenistus eile 3600kroonise trahvi Eesti Gaasile, mis gaasitorustike avariiremondi sildi all sulges hommikusel tipptunnil ühe Toompuiestee sõidurea. Sulgemine raskendas oluliselt Paldiski maanteelt pööramist Toompuiesteele suunaga Balti jaama poole, sest pool sõidusuunast oli suletud, kirjutab Postimees.

«Juhid hakkasid meile hommikul helistama, et milles asi, miks Paldiski maantee on kuni hipodroomini kinni,» rääkis liiklusteenistuse direktor Mati Songisepp. Autorivi ulatus ligi 1,5 kilomeetrini.

Ummiku põhjust otsima asunud liiklusametnikud leidsid enda üllatuseks, et Toompuiestee ja Paldiski maantee ristmiku juures on üks sõidurida omavoliliselt suletud, ning sundisid sealseid töömehi kohe teelt lahkuma ning liikluse vabastama.

Songisepp lausus, et Eesti Gaas sulges tee, viidates avariitöödele, kuid kohtumisel firma kesklinna piirkonna meistri Enno Arulaiuga selgus, et tööd oli planeeritud juba kaks nädalat. «Avariitöö puhul on tegu vältimatu tööga, mitte kahenädalase ettekavandamisega,» ütles ta.

Sõltuvalt ala liiklustihedusest ja sulgemise ulatusest maksab teesulgemise luba kuni 6000 krooni ööpäevas. Näiteks tiheda liiklusega Toompuiesteel maksab tee terves laiuses sulgemine ööpäevas 6000 krooni, ühe sõiduraja puhul 1200 krooni.

Songisepp ütles, et liiklusametnikud võtavad avariitööde sildi all teid sulgevate firmade tegemised edaspidi üha suurema luubi alla, et vältida ootamatuid teesulgemisi ja sundida firmasid korralikult teesulgemiseks lube taotlema.

Hetkel kuum