Ülo Toomsalu • 15. oktoober 2004 kell 6:06

SLÕL: Lasnamäe kiirtramm võib tulla viie aasta pärast

Juba aastaid Tallinna Laagna teele kavandatud kiirtramm võib parimal juhul tulla viie aasta pärast.

«Kolm-neli aastat läheks aega Euroopa Liidult finantseerimistaotluse koostamiseks, aasta ehituste ja hangete jaoks,» ütleb SL Õhtulehele respublikaan Toomas Tauts.

Uue trammiliini rajamine läheks Tautsi hinnangul maksma 800 miljonit krooni ja sõltuks eelkõige sellest, kas suurem osa rahast saadakse Euroopa Liidult investeeringutoetusena. Investeering koosneks laias laastus teerajatiste ehitamisest ning 35 uue trammi ostmisest, märgib Tallinna linnavolikogu Res Publica fraktsiooni aseesimees Tauts. Ta lisab, et moodsate ja kvaliteetsete trammide hinnaks võib arvestada 30 miljonit krooni.

Tallinna uue võimuliidu koalitsioonileppe üheks lubaduseks on Euroopa Liidult raha taotledes avada Lasnamäe kiirtrammiliin. «Ajalooline eksitav sõna on seal (koalitsioonileppes - toim.) sees,» täpsustab Tauts. Ta lisab, et tegelikult peetakse siiski silmas lihtsalt uue trammiliini rajamist.

Milline oleks uue trammiliini marsruut? Siin on Tautsi sõnul liikluseksperdid välja käinud kaks varianti - liin jääks tänase Laagna tee trassile või teeks ringi Lasnamäele peale. Tauts usub, et elektritransport on tulevikutransport. Trammid on keskkonnasõbralikud ja kiired, põhjendab ta.

Hetkel kuum