PM: Diagnostikakeskus nõuab linnalt kuut miljonit krooni

28. oktoober 2004, 07:58

Tallinnale diagnostikakeskuse aktsiad tagasi andmast keelduvad keskuse omanikud nõuavad linnalt kuut miljonit krooni.

'Ei sooviks nii kalleid kingitusi linnale teha,' lausus diagnostikakeskuse nõukogu liige ja keskuse omanikfirma Diagnostic Family juhatusse kuuluv Janek Ottis väidetavalt kuus miljoni krooni maksnud angiograafi kohta, mis mõeldud südame-veresoonkonna uurimiseks ja ravimiseks, kirjutab Postimees.

Ottise sõnul nägi seda investeeringut ette ka suvel Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglaga sõlmitud ostu-müügileping, millega firma sai endale 66 protsenti keskuse aktsiatest.

Tallinn on küll vastu võtnud otsuse kasutada ostueesõigust ja omandada seeläbi ise erafirmale müüdud osalus, kuid et Diagnostic Family on ostueesõiguse kasutamise kohtus vaidlustanud, on erafirma endiselt aktsiate omanik.

Tallinna abilinnapea Kaupo Reede ütles, et linn vaidlustab praeguste juhtide tegevuse ja ei kavatse esialgu kuut miljonit krooni firmale maksta.

Reedele alluva Tallinna ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste märkis, et linn pole siiamaani saanud Diagnostic Familylt soetatud seadme ostulepingu koopiat, et veenduda, kui palju angiograaf maksis.

Linnavõim kahtlustab, et tegelikult vormistas Diagnostic Family seadme müügi kuue miljoni kroonise laenuna, mille diagnostikakeskus peaks kolme kuu jooksul ja 9-protsendise intressiga tagasi maksma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing