Mardikoda toob hingedeaja

ÄP 29. oktoober 2004, 00:00

Mardikoda kutsub linlasi tutvuma hingedeaja, mardipäeva ja kadripäeva kommetega nende endi koduõuel, väljaspool muuseumikeskkonda.

31. oktoobril tähistatakse Tartus Küüni tänaval hingedeaja algust. 9. novembril tähistatakse Tallinnas Tammsaare pargis mardilaupäeva ja 24. novembril Mustamäel kadrilaupäeva.

Mardikoja ürituste eesmärgid on teadvustada ja tutvustada linnainimestele mardikuu traditsioone, mis tänapäeval kipuvad tihti ununema, kuid on väärt, et neid põlvest põlve edasi kanda.

Mardikoja üritused toimuvad muistsetes püstkodades, kus võimalik jälgida sealsete asukate töid ja tegemisi. Päevasel ajal saab oma käega proovida erinevaid käsitöid ? tulepuurimine ja peergude kiskumine, villa ketramine, pastelde valmistamine jms. Lastega meisterdatakse maske ning mängitakse mitmesuguseid rahvamänge. Osavamatele mängijatele jagatakse auhindu.

Õhtusel ajal saab lõkke ääres istudes kuulda legende ja lugusid mardikuust ning hilissügisestest loodusnähtustest, ehedat rahvamuusikat ja regilaulu, mille saatel võib ka tantsida rahvalikke tantse.

Tartu Mardikojas tutvustatakse hingedeaja saabumist rahvakultuuris, sellega kaasnevaid uskumusi ja traditsioone. Tallinnas peetakse mardi- ja kadrilaupäeva, tutvustatakse nende omanäolisi kombeid ja tähendust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing