EPL: Poliitikud ei kiirusta nõukogudest lahkuma

03. november 2004, 07:57

Võimupoliitikud eelistavad riigi äriühingute nõukogudesse edasi jääda ja otsivad praegu olukorrale paindlikku lahendust.

Riigikogu asus probleemiga tegelema pärast õiguskantsler Allar Jõksi septembrikuist seisukohavõttu, et Riigikogu liikmed, kes kuuluvad nõukogudesse ja saavad selle eest tasu, on läinud põhiseadusega vastuollu. Võimuliitlastest Rein Langist, Urmas Reinsalust, Mart Opmanist, Andres Lipstokist ja Väino Lindest koosnev töörühm leidis, et riigi huvide kaitsmise nimel peaks saadikutele jääma ettevõtete nõukogudesse kuulumise õigus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Analüüsi valmistavad parlamendile ette ka Tartu ülikooli õigusteadlased. Lisaks on spiiker Ene Ergma palvel lahatud palavat teemat komisjonides. Ühe arvamuse kohaselt võiksid nõukogudesse määramise ja tasu küsimused kuuluda ministri asemel hoopis majanduskomisjoni pädevusse. Majanduskomisjoni arutelul ütles Liina Tõnisson, et põhjalikult tuleb muuta nii seadusi kui ka lõpetada saadikutele tasu maksmine nõukoguliikme töö eest. Silver Meikari sõnul raugeks sel juhul ka avalikkuse huvi.

Põhiseaduskomisjoni nõuniku Ülle Madise hinnangul ei tulene põhiseadusest ilmselgelt, et riigikogu liikmed ei tohi nõukogudesse kuuluda, kuna võimude lahususe põhimõtte kõrval on sinna kirjutatud ka võimude tasakaalustatuse printsiip.

Lahendusvariantidena on täna kõne all kas lauskeeld või äriühingute nõukogude nimetamise korra muutmine.

Eile kohtus õiguskantsler Jõks sama teema arutamiseks riigikogu juhatusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing