Infrastruktuuri-programmis ähvardab tulla aastane vahe

ÄP 05. november 2004, 00:00

Toidutööstusettevõtetele sobib ka ettevõtluse infrastruktuuri programm, kuid selle aasta viimase taotlusvooru tähtaeg on kohe käes ja eelarvelised vahendid ammendumas.

?Järgmise aasta eelarve programmide lõikes on alles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga läbirääkimisfaasis ja praegu on veel vara kommenteerida programmi mahtu,? selgitas EASi vanemkonsultant Anu-Maaja Pallok infrastruktuuriprogrammi järgmise aasta kavasid.

Infrastruktuuriprogrammi raames toetatakse ettevõtete infrastruktuuriga seotud kitsaskohtade likvideerimist. Kasusaajaks peab olema ettevõtja. Jällegi on üheks välistatud valdkonnaks põllumajandussektor (defineeritud sarnaselt nõustamistoetusega).

Palloki sõnul on lihtne reegel, et toetatakse seda, mis jääb hoone seinast väljapoole. ?Neid kulusid, mis kaasnevad ehitustöödega hoone sees, ei toetata,? lisas Pallok.

Toetuse piirmäärad on paigas ja alla 100 000 krooni ei saa küsida. Maksimum, mida ettevõte võib aastas küsida, on viis miljonit krooni projekti sihtala kohta.

Infrastruktuuriprogrammi raames rakendatakse Eesti eri piirkondades erinevat toetusmäära.

Madalaim on see määr Tallinna lähivaldades: Saue ja Maardu linn, Harku, Kiili, Saku, Viimsi, Saue, Jõelähtme ja Rae vald, kus VKE-le antakse toetust 25% ja mitte-VKE-le 10%.

Ülejäänud Harjumaal on toetus VKE-le maksimaalselt 55% ja mitte-VKE-le 40%.

Ülejäänud Eestis on toetus VKE-le 65%, mitte-VKE-le maksimaalselt 50% projekti kogumaksumusest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing