Krista Taim • 9. november 2004 kell 7:45

Rakvere on paari aastaga saanud 114,5 miljonit krooni

Rakverre on paaril viimasel aastal toodud kokkulepete või projektitaotluste tulemusel 114 525 236 krooni, selgus hiljutiste kokkuvõtete tulemusel.

Sellest 32,5 miljonit krooni on Eesti, välisriikide ning euroliidu fondide raha erinevate projektide rahastamiseks. 82 miljoni krooni ulatuses aga on eraldi läbirääkimiste tulemusel kaasatud investeeringuid, peamiselt riigieelarvest.

Linnaruumi kaasatud investeeringutest moodustab enam kui poole Rakvere teatri- ja rahvamaja remondiks võetud laenu teenindamine riigieelarvest. Riik osales ka spordikeskuse ehituse ja kaitseliidu hoone remondi finantseerimisel. Turuhoone renoveerimiseks on omakorda kaasatud erakapital.

Projektiraha tuli kõige enam veemajandusse. Phare CBC veeprojekti raames investeeris Euroopa Liit meie vee- ja kanalisatsioonivõrku möödunud aastal üle 23 miljoni krooni. Suuruselt järgnes sellele Haridusministeeriumi 4 miljonit krooni Vene Gümnaasiumi remondiks projekti 21. Sajandi Kool raames. Sel aastal aga sai linn 2,14 miljonit krooni KredEx-ilt munitsipaaleluruumide rajamiseks aadressil Lennuki 10.

Välisriikide fondidest sai Rakveret möödunud aastal ligi 400 tuhat krooni kodutute varjupaiga väljaehitamisel - toetus tuli Hollandist ja Saksamaalt. Tänavu saadi aga eurotoetust ettevõtluspiirkondade arendamiseks.

Hetkel kuum