Rootsi võib Lätile ELi kohtus alla jääda

24. november 2004, 09:25

Läti ähvardab kaevata Rootsi riigi Euroopa Liidu kohtusse seoses Rootsi ametiühinguga, mis ähvardab Läti firmat blokaadiga.

Rootsi kaubanduskõrgkooli professori Erik Nerepi hinnangul riskib Rootsi selle protsessi kaotada, kirjutab Svenska Dagbladet.

Läti ehitusfirma Laval un Partneri Baltic ehitab Stockholmi lähistel koolihoonet. Rootsi ametiühing Byggnads on firma vastu kuulutanud blokaadi, et sundida seda ametiühinguga kollektiivlepingut sõlmima, et palgad oleksid vastavuses Rootsi palgatasemega.

Läti valitsus on reageerinud väga teravalt ning esitanud juba protesti Rootsi valitsusele.

?Kui Rootsi vastus on negatiivne, kui nad ei suuda tagada võrdseid tingimusi Läti firma tegevuseks Rootsis, on kõige tõenäolisem, et järgmise saammuna tuleb meil kaevata Euroopa Komisjoni, ütles Läti välisminister Artis Pabriks esmaspäeva õhtul teleintervjuus, kirjutab leht. Läti on valmis minema Euroopa Kohtuni välja.

?On olemas risk, et ELi kohus võib leida, et Rootsi valitsuse passiivsus (ametiühingute) selliste meetmete osas kujutab endast kaubandustõket ning et sellega rikutakse ELi seadusi,? ütles Narep.

Rootsi tööturuminister Hans Karlsson seda arvamust ei jaga. ?Läti valitsus eksib. Nad peavad aru saama, et Läti firmat ei diskrimineerita, neid koheldakse niisamuti kui Rootsi firmasid, mis ei nõustu alla kirjutama kollektiivlepingut,? ütles Karlsson agentuurile TT.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing