KIA Autol on alates sellest nädalast esindus ka Rakveres

Tõnu Tramm 26. november 2004, 00:00

Aadressil Vabaduse 12 müüakse Rakveres kõiki KIA mudeleid ning Upper OÜ kümne tõstukiga teenindus hakkas hooldama ja remontima kõiki KIA marki sõidukeid. Upper OÜ on KIA Auto ASi Eestit katva diilervõrgustiku kaheksas liige.

KIA Auto Balti regiooni müügijuht Janek Heinola sõnul on nad Rakvere arengut jälginud juba mõnda aega. Piirkond ise on teinud läbi tuntava arengu ning plaan sinna edasimüüja leida oli küps selle aasta kevadest. ?Upperi puhul sai määravaks nende pikaajaline tehnohooldekogemus ning väga hea hooldusbaas. Samuti on neil pikaajalised ning professionaalsed kogemused automüügi vallas,? lausus Heinola.

Euroopa Liidu tulekuga seoses on Heinola sõnul oluliselt karmistunud nõudmised edasimüüjatele. ?Omad minimaalsed standardid, mida tuleb edasimüüjal täita, on loomulikult ka KIA-l. Peame oma esindusmüüjate tugevust üheks võtmeküsimuseks ning meie õnneks on selline seisukoht ka tehasel. See on võimaldanud näiteks Eesti edasimüüjad jagada kolme gruppi, millele kehtivad ka erinevad miinimumnõuded. Nõuda Tallinnas ning Kükametsal võrdseid investeeringuid oleks pehmelt öeldes rumal,? selgitas Heinola, kelle sõnul on salongis olevate autode arv siiski kõikidele edasimüüjatele võrdne ? minimaalselt neli autot.

Heinola sõnul on KIA oma Eesti müügivõrgu poolest üsna hästi kaetud. Tulevikuplaanides peab ettevõte oluliseks katta Eesti just parema hooldusvõrguga. ?Eesti väiksuse juures ei ole ilmselt ostmine mingiks probleemiks, see on ühekordne tehing ning selle võib ju sooritada kust iganes. Küll usun aga, et hoolduses käimine ei ole kindlasti mugav, kui selleks peaks sõitma sinna rohkem kui 50 km,? lausus Heinola ja lisas, et järgmiseks tähelepanu keskpunktiks on Kesk-Eesti.

OÜ Upper tegutses varem Rakveres Fordide ja Mazdade esindamisega, millele sellest nädalast lisandus ka KIA. Kia Autol on lisaks kahele Tallinna salongile ja Rakverele esindused ka Tartus, Pärnus, Kuressaares, Viljandis, Haapsalus, Jõhvis ja Narvas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing