Börsikommentaar: Hansapangalt uus hinnarekord

29. november 2004, 15:19

Tallinna börsil oli tähelepanu keskpunktis Hansapanga aktsia, mis tegi läbi tugeva tõusu, väärtpaber sulgus uuel rekordtasemel, 137,69 kroonil.

Päevasiseselt puudutas Hansapanga aktsia hind ka 139,25 krooni taset, kuid sulgemishind jäi veidike madalamaks. Aktsia sulgus 137,69 krooni tasemel, kerkides 2,92 protsenti. Käive oli suhteliselt tagasihoidlik, ulatudes 18,9 miljoni kroonini.

Hinnatõusu põhjuseks oli reede hommikul finantseesmärkide tõstmine. Kui varem oodati 10 protsendi suurust maksude-eelse tegevuskasumi kasvu, siis nüüd kergitati see 15 protsendi tasemele.

Hansapanga aktsia hinnareaktsioon toimus täna, kuigi uudis avaldati juba reedel, enne börsi avanemist. Tallinna börsi iseloomustab suhteliselt aeglane reaktsioon, mida kinnitab tänane Hansapanga aktsia liikumine.

Tallinna börsil valitses positiivne meeleolu. Põhinimekiri oli valdavalt roheline ehk aktsiate hinnad tõusid. Põhinimekirja ainus langeja oli Baltika aktsia, ülejäänud põhinimekirja aktsiad tõusid.

Täna majandustulemused avaldanud Saku Õlletehas investorites kauplemishuvi ei tekitanud, aktsiaga ei sooritatud ühtegi tehingut. Firma majandustulemused olid suhteliselt ootuspärased. Saku Õlletehase väärtpaber on investorite portfellis eelkõige dividendiaktsiana. Suuremad liikumised võivad aset leida peale dividendide suuruse teatamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing