Jõuludesse saab siirduda koos lilledega

Mare Kurvits 03. detsember 2004, 00:00

Kuna advendiaeg on piisavalt pikk ja lilleilu peaks jätkuma ka aastavahetuseks, eelistame jõuluseadetesse ikka potililli. Jõulutähed oma erinevates värvitoonides, põhiliselt punased muidugi, kui neid paari-kolme kaupa madalale alusele asetada ja puukoore, niine või samblaga ümbritseda ? pakuvad silmailu mitmeteks kuudeks.

Jõuluistutusteks sobivad kindlasti hüatsindid, mis täidavad toa oma hõrgu lõhnaga, jahedat armastavad alpikannid ning jõulukaktused, mis pühadeks end õitsema sätivad. Ja miks mitte pidulik graatsiline kuuking oma kauniduses uhke ja pühalik. Sellised need jõuluvärvid ongi: punane, roheline, valge, sekka hõbedat ja kulda ning midagi, mida aasta trendivärviks peetakse ? bordoopunane või tumelilla näiteks. Sobilikud lisandid võivad olla otse loodusest ? käbid, pähklid, õunad, õled, niined, mitmevärvilised samblad, puukoor ja kuuseoksad.

Osavnäppudele ei tohiks advendipärja või mõne muu meeleoluka talvise lilleseade meisterdamine raskusi valmistada. Üks kuuseokstest pärjaalus, pohlavarsi, kaunistuseks lint ja muidugi küünlad, mille valgusel jõule oodata.

Küünlad on jõuluseadetes küll olulised elemendid, kuid tasub meeles pidada, et elavad lilled ja põlevad küünlad väga lähestikku ei sobi.

Traditsioonilist jõulukuuske on trendikas asendada potti istutatud ebaküpressi või kanada kuuse koonilise vormiga, lisaks sobiv ümbrispott või -paber ja puukesele ehteks kunstlumi. Nii jätkub rohelist rõõmu pikemaks ajaks ning pudenevad okkad pole probleem. Kui siis kevadeni kuuske rõdul hoida, võib ta hiljem leida sobiva koha koduaias.

Hingelähedase jõulukaunistuse leidmiseks koju või firmasse on arukas pidada nõu asjatundjatega hästivarustatud lillekauplustest ning eelistada eestimaist lillekasvatust.

Jõulude ajal on kombeks panna uksele tervituseks üks ilus pärg, kuid lisaks uksele võib neid kasutada ka lauakaunistustena. Enamjaolt on tegu kuuseokstest või siis õlgedest tehtud pärjaga, aga on olemas ka teisi pühadehõngulisi alternatiive. Väga levinud on aisakellade kasutamine lisandina erinevatel pärgadel, kuid pärja võib teha ka üleni aisakelladest (paremal). Ukse külge riputades on pühadele vastav kellahelin iga kord kuuldaval, kui ust avada või sulgeda.

Samuti võib pärgade tegemiseks kasutada käbisid, piparkoogivorme või siis hoopis õhukest paela.

Samuti on omapärane idee teha uksepärg karamellikommidest. Võib muidugi juhtuda, et sellise pärja eluiga pole just eriti pikk, kuid lühiajaliseltki on sellest pärjast palju silmailu.

Uksekaunistuseks sobib lisaks pärjale ka ilus suur lehv. Kui pärg puukoore, niine või samblaga ümbritseda, pakub see silmailu mitmeteks kuudeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:28
Otsi:

Ava täpsem otsing