Investeerimispank: 2005. on kommunaalteenuste aktsiate aasta

14. detsember 2004, 11:36

USAs kommunaalteenuste ettevõtete aktsiaid on 2005. aastal kiire kasvuga, teatas investeerimispanga Merrill Lynch Co peastrateeg Richard Bernstein.

Kommunaalteenuste sektor näitab järgmisel aastal kümnest Standard Poor`s 500 indeksisse kuuluvast sektorist kõige kiiremat kasumikasvu, ütles Bernstein uudisteagentuur Bloomberg vahendusel.
?Investorid eitavad nende aktsiate potentsiaalset kasumikasvu ning isegi mängivad nende aktsiate languse peale,? märkis strateeg. ?Lisaks kasumi väljavaatetele on kommunaalsektori aktsiatel kõrge dividenditootlus,? lisas Bernstein.

Sektori tõusu veab Texase osariigi suurim energiatootja TXU, mille aktsia on käesoleval aastal tõusnud 166% ning mille dividenditootlus ulatub 3,6%ni.
Kommunaalsektori aktsiate keskmine dividenditootlus on 3,5%ni, samas kui Standard Poor`s 500 indeksisse kuulutavate aktsiate keskmine dividenditootlus on vaid 1,9%.

Merrill Lynchi hinnangul kasvavad 2005. aastal kommunaalsektori ettevõtete kasumid 14% ning tehnoloogiasektori ettevõtete kasumid 12%. See oleks esimest korda viimase kahekümne aasta jooksul, mil kommunaalsektori kasumikasv ületaks tehnoloogiasektori kasumikasvu.
?Mitte, et kommunaalsektori kasumid ei kasva vaid tehnoloogiasektori kasumid kahanevad. Ning inimesed jätavad selle kahe silma vahale,? sõnas Bernstein.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing