Sprinti ja Nexteli ühinemine võib Motorolale halvalt mõjuda

15. detsember 2004, 10:39

Maailma suuruselt kolmanda mobiiltelefonide tootja Motorola müük oma suurimale kliendile võib langeda, kui USA telekomioperaatorid Nextel ja Sprint liituvad.

Motorola <GR#US.MOT> varustab peaaegu kõiki Nexteli võrgu 15,3 miljonit kasutajat oma telefonidega ja ?vajuta ja räägi? (push-to-talk) tehnoloogiaga, mis lubab inimestel momentaalselt üksteisega kontakteeruda, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Sprinti suuremad mobiiltelefonidega varustajad on aga Samsung ja Sanyo.
Analüütikute hinnangul hakkab ühinev kompanii kasutama Qualcommi tehnoloogiat ja ostma mobiiltelefone Samsungilt ja teistelt tootjatelt.

?Kui Sprint Nexteli ära ostab siis Samsung ja Sanyo võidavad kindlalt, kuid raske on öelda kui palju,? ütles Daewoo Securities analüütik Chung Chang Won.
?Ühinemine on Motorolale negatiivne,? lisas ka Needham Co analüütik Rich Valera.

Motorola 2003. aasta raporti kohaselt andis Nextel enam kui kümnendiku mobiiltelefonide tootja 27,1 miljardi dollari suurusest aastamüügist.

Möödunud nädalal tuli välja, et USA suuruselt kolmas mobiiltelefonide operaator Sprint (17,3 miljonit klienti) peab asjasse pühendatud inimeste sõnul ühinemisläbirääkimisi Nexteliga. Ühinemisel kasvaks firma klientide arv 33 miljoni kliendini, kuid nad jääks USAs siiski Cingular Wirelessi ja Verizon Wirelessi järele kolmandale kohale.

Sel aastal 34% tõusnud Motorola aktsia andis eile New Yorgi börsil järele 1,75%, taandudes 16,85 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing