Palts on saanud maksuameti erikohtlemise osaliseks

ÄP 17. detsember 2004, 00:00

Äripäeva eilne esikaanelugu Tallinna linnapea, Res Publica ühe juhtpoliitiku ja erakonna suurrahastaja Tõnis Paltsu maksuvaidluste käekäigust sai väga erinevat vastukaja, kuni selleni välja, et Äripäeva toimetusel on isiklik viha Paltsu vastu ja ajab seepärast lihtsalt kiusu.

Äripäev kinnitab: meil ei ole isiklikku vihavaenu Tõnis Paltsu vastu ja me ei aja kiusu. Palts on meie tähelepanu keskmes seetõttu, et tema kui tuntud avaliku elu tegelase maksuasjades puudub ka täna veel selgus ning Palts vassib jätkuvalt teda ennast puudutavais faktides.

Eilses artiklis ?Paltsul võimaldati rikkumine heastada? teavitasime oma lugejaid faktist, et maksuamet lasi Tallinna linnapeal oma firmade maksudeklaratsioonid kevadel ringi teha ja maksta ära maksud. Sel moel pääses Palts vastutusest.

Eile teatas Palts oma esindaja kaudu, et tal ei ole andmeid meie artiklis toodud endise Levicomi grupi firmade kohta. Samal hommikul teatas Paltsu esindaja Eesti Päevalehele, et kolme aasta jooksul on kõikides talle kuuluvates firmades korrigeeritud deklaratsioone vaid 55 000 krooni ulatuses. ?Seda ka vaid ainult ühes positsioonis ? eratelefonikõnede kajastamises,? ütles Palts.

Toimetuse meelest jätkab linnapea hämamist, poetades näpuotsaga erinevat infot eri väljaannetele. Maksuvaidlused tekkisid ajal, mil Palts oli seotud artiklis nimetatud firmadega ? OÜ Pambos Holdings, Tele2 Holding AS ja Tele2 OÜ. Paltsu eesmärk on tekitada avalikkuses kahtlust, justkui Äripäev ei ole kajastanud korrektselt tema maksuasju.

Palts on vastuolulist infot jaganud sellest asjast peale, kui ta poliitikasse astus ning Eesti Ekspress aastal 2002 tema Levicomi osaluse müügi päevavalgele tõi.

Ta ei ole seletanud lahti tehingu üksikasju, samas on mitmel korral kinnitanud, et tema maksuasjad on korras. Palts väitis seda ajal, mil revisjonid veel käisid ja maksud polnud makstud. Et toimetusel oli õigus, kahtlustades Paltsu vassimises, näitab deklaratsioonide tagantjärele ringitegemine.

Maksuamet moodustas Paltsu maksuasjade uurimiseks erikomisjoni ameti tippjuhtkonna tasemel ? Paltsu case?i koheldakse erandina.

Pea kõik need inimesed, kes enne erikomisjoni tegelesid Paltsu ja tema firmade maksuasjade uurimisega, ei tööta enam maksuametis. Meenutagem ka fakti, et Palts rahandusministrina vahetas eelmisel aastal välja teda uurinud maksuameti juhtkonna.

Palts on valinud teadlikult vaikimistaktika, et tema juhtumist räägitaks võimalikult vähe, ning lootes, et tema maksuasjad veniksid tasahilju üle aegumistähtaja, milleks on 31. märts 2005. Info sulgub erikomisjoni ning see omakorda võib toimetuse meelest aidata Paltsu soovile kaasa. Toimetuse arvates on Palts tänu oma positsioonile saanud erikohtlemise osaliseks.

Palts on Tallinna linnapea, Res Publica juhtfiguure ja suurrahastajaid, ta on olnud rahandusminister ? seega on riigi üks olulisemaid mehi. Tema maksuasjad ja nende lahendamise käik peab olema kristallselge. Kuna ei Palts ega ka maksuamet ei ole suutnud seda tagada, ei ole ka Palts sobiv inimene ühelegi riigi ega omavalitsuse juhtivale ametikohale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing