PM: Ärimehed loovad koostöös riigi rahaga terviseradade võrku

20. detsember 2004, 07:44

Ärimehed rajavad koostöös kultuuriministeeriumiga üle riigi tervisekeskuste võrgu, mis peaks harrastusspordile hüppeliselt kaasa aitama.

Suusa-, rattasõidu- ja jooksuradade äärmine nappus kehutas Merko Ehitust, Hansapanka ja Eesti Energiat jõude liites paigutama 30 miljonit krooni terviseradade võrgu arendamisse. Sama suure summaga toetab nelja aasta jooksul kultuuriministeerium, kirjutab Postimees.

Esialgsesse projekti valitud 35 terviseraja ehitamiseks peaks kuluma ligi 200 miljonit krooni.

Idee ühe autori, Merko Ehituse juhatuse esimehe Toomas Annuse sõnul tahavad nad viia terviserajad aastaringseks kasutamiseks heasse seisukorda. Need peaksid olema hooldatud ja valgustatud, soetatakse ka lumetootmistehnika ja vajadusel projekteeritakse olmehooned.

'On selge, et meie igale poole ei jõua,' lausus Annus. 'Kui aga algatus leiab hea vastuvõtu, saaks ülejäänud terviserajad omavalitsuste, sponsorite ja Euroopa fondide abil kolme aastaga valmis teha.'

'Inimeste vajadus valgustatud ja hooldatud radade järele on suur, vaid fanaatilised spordisõbrad ei hooli pimedusest ja kehvadest oludest,' lausus Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive. 'Eesti majandus on jõudnud heale järjele, aga elukeskkond ootab parandamist. Inimene peab saama sportida, et end tööpäeval hästi tunda.'

Kolme suurettevõtte esimene ühisprojekt on Pirita valgustatud terviserada. Hansapanga ostetud traktor valmistab ette rajapõhju, mida ehitab ja rahastab Merko Ehitus. Hansapank ostis ka lumekahuri ja Eesti Energia paigaldab valgustuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing